Fotodílna "Za tajemstvím temné komory"

temna komoraHroznatova akademie vás zve v sobotu 2. prosince 2017 do své temné komory. Fotograf Aleš REJL vám ukáže techniku vyvolávání fotografii ještě před digitální dobou. Vrátíme se do časů červené žárovky, plastových misek, odměrných válců a zvětšováků. Do doby, kdy photoshopem bylo zakrývání dlaní a experimentování z délkou svícení. Vysvětlíme vám podrobně celý proces, který si pak sami vyzkoušíte a když se dílo podaří, tak si odnesete svoji první klasickou fotografii.


Sraz je v sobotu 2. 12. 2017 v 10.00 hodin u recepce Hroznatovy akademie.
Cena kurzu je 200 Kč.
V ceně je veškerý materiál. Součástí dílny bude i poradna. Pokud máte doma starý fotoaparát, expozimetr a nebo jinou fotografickou výbavu o které nic nevíte, přineste ji. Je možné donést i staré, už vyvolané kinofilmy (třeba po dědečkovi),  ze kterých můžeme zkusit vyvolat fotografie.

Jinak nepotřebujete, kromě nadšení, nic, snad jen nějakou svačinu. K dispozici bude kuchyňka k uvaření kávy nebo čaje. Předpokládáný konec dílny kolem 17.00. Kapacita dílny je pro 10 osob.
Informace a rezervace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 605029058

Těším se na Vás,

Aleš Rejl

 

IOP logo