Tvořivé dílny

Index

Na této stránce najdete inforamce o pravidelných kroužcích a jednorázových kurzech, které vedou naši lektoři nebo externisté.

 

Aktuálně Vás zveme na: 

 

Fotografování bez návleků


2019 5 fotodilna

Dne 4. května budova barokního Konventu otevírá dveře všem milovníkům fotografování. V rámci pravidelných fotosetkání pořádaných Hroznatovou akdemií budete mít možnost užít si volného pohybu v jeho prostorách. Každý fotograf si zde určitě najde to své. Architekturu, zátiší a nebo hru světla a stínů. Provázet vás bude fotograf Aleš REJL, který vám, jako znalec zdejšího prostředí rád poradí, ale jinak vás nebude omezovat ve vaší práci. Součástí je i poradna pro začínající fotografy, kteří jsou vítáni především. Vždyť vidět při práci ostatní a zkusit si hned vše v praxi je lepší, než si o tom přečíst sto knih.

Sraz je v sobotu 4.5. 2019 ve 13.00 hod. v pokladně Hroznatovy akademie ( vchod z průjezdu vpravo od kostela ). Cena je 300, - Kč za účastníka. Konec dílny je v 16.00 hod. Kapacita dílny je omezena na 15 osob.

Informace a rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 IOP logo


Výtvarný kroužek pro děti

graficky krouzek

Tak jako předchozí dva roky, i tento školní rok 2017-2018 probíhá pravidelný kroužek pro děti ve skvěle vybavených výtvarných dílnách Hroznatovy akademie.  Náš kroužek se nese v hravém duchu. Přesto se děti naučí základním výtvarným technikám. Výhodou je grafická dílna, kde se učí práci s tiskařským lisem. Letos nám přibyla i dílna knihařská, ve které už si  děti vytořily nejeden bloček či sešitek. Během slunných dní využíváme k tvoření a inspiraci i rozlehlý klášterní park.

 Kroužek probíhá každé středa od 15:00 do 16:30 hod.  Sraz je v recepci Hroznatovy akademie. Cena je 70,- Kč za lekci (90 min). Platí se vždy na začátku každé lekce. Materiál i pomůcky jsou zajištěny. Doporučená věková hranice je 7-12 let. Maximální počet dětí je 15. 

Pokud máte zájem o účast, prosím, předem kontaktujte lektorku Kateřinu Sechovcovou na e-mailu katerina.sechovcova@seznam.cz, nebo recepci Hroznatovy akademie na telefonu 353 394 463. 

Kurz, který u nás funguje od 13. října 2015

 

IOP logo

 

 


Grafika pro dospělé

 grafika dospeli

 

I tento školní rok 2017 - 2018 probíhá v atraktivním prostředí výtvarných dílen Hroznatovy akademie pravidelný kroužek grafiky pro dospělé. Kromě grafické dílny s grafickým lisem, který účastníci kurzu už dobře znají, nám přibyly další hračky v podobě knihařských strojů z 1. pol. 20. stol.  Tento kurz Vás seznámí se základy různých grafických technik jako je linoryt , suchá jehla a také se základy knižní vazby.  Účast dětí je možná pouze v doprovodu rodičů. Schůzky se konají každé úterý od 18,00-20,00

Informace Vám ráda podá lektorka Kateřina Sechovcová: na e-mailu katerina.sechovcova@seznam.cz , nebo je získáte na recepci Hroznatovy akademie na telefonu 353 394 463.

Kurzovné za jednu lekci 70 Kč dítě, 100 Kč dospělý.

První schůzka proběhla 4. října 2016.

 

 

IOP logo

 

 


Keramický kroužek (nejen) pro dospělé

keramicky krouzek

Začali jsme 21. ledna 2015

V nově otevřené, špičkově vybavené dílně Vás zkušená lektorka Kateřina Strádalová naučí hlavní techniky práce s hlínou, jako je točení na kruhu, modelování z hadů či podle forem. Můžete vyrábět vlastní kachle s nejrůznějšími dekory nebo experimentovat s barvami při glazování vašich výrobků.

Kurz probíhá každé úterý a čtvrtek od 17:00 v Hroznatově akademii v klášteře Teplá, cena včetně materiálu pro dospělé je 150 Kč za lekci (cca 120-150 min.). Děti mají snížené vstupné 100 Kč.

Po předchozí domluvě s lektorkou nabízíme možnost soukromých lekcí (celoročně).

Doporučujeme se rezervovat předem, počet účastníků je omezen.

Bližší informace na telefonu: +420 603 743 362 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Práce s hlínou přináší klid, soustředění a velikou radost. Můžeme si kreativně hrát a nechat promlouvat naše ruce a duši.

IOP logo

 

 


Fotoateliér

20170806Rejl

 

Hlavně začínajícím fotografům jsou určené fotodílny, které v krásném a inspirativním prostředí kláštera pořádá mariánskolázeňský fotograf Aleš REJL. Pokud to myslíte s fotografováním vážně, tak se nebojte a rozhodně přijďte. Věřte, že praktické zkušenosti získané přímo v terénu jsou tou nejlepší školou. K dispozici je moderně zařízený fotoateliér a počítačové zázemí. Jelikož začíná být opět zájem o klasickou fotografii, pořádáme i dílny zaměřené na fotografování historickými kamerami.

Sledujte náš kalendář akcí a nebo FB Ateliéru.

Bližší informace také na čísle 605 029 058 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 IOP logo

 

Média