Exkurze a expozice

Index

Barokní štolový systém

 stoly

Poznávací exkurze v doprovodu průvodce-animátora.

Exkurze představuje klášter jako architektonický a technický počin Kryštofa Dientzenhofera. Důraz je kladen zejména na klášterní vodohospodářství, barokní kanalizační a drenážní systém. Návštěvníci se podívají přímo do barokních štol, záchodové komory, na rajský dvůr i pod kašnu, která je v jeho středu. Dostanou se tedy do nejhlubšího podzemí kláštera. Navštíví také jednu z cel, ve které byla rekonstruována secesní šablonová výmalba.

Doporučujeme vzít si s sebou baterku a pevnou nepromokavou obuv. Exkurze není vhodná pro jedince trpící úzkostí v tmavých a stísněných prostorách, pro osoby s pohybovými problémy a děti předškolního věku. Výklad je určen především dospělým návštěvníkům.

V případě objednávky je minimální počet osob ve skupině 4, maximální počet osob je 13.

Objednávka je možná na telefonním čísle +420 353 394 463 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Exkurze trvá přibližně 1 hodinu.

Na exkurzi se nevztahují žádné slevy, platí zde základní vstupné ve výši 150 Kč/osobu.

 

Poklady devíti staletí

Unikátní prohlídková expozice s průvodcem umístěná v reprezentačních a běžně nepřístupných prostorách opatského bytu, bývalé barokní knihovny, oratoře, ale i v prostorách dosud nerenovovaných. Uvidíte zde mimořádně cenné artefakty z klášterních sbírek, které se zde stávají součástí příběhu historie premonstrátského řádu a kláštera v Teplé. 

Exkurze "Poklady devíti staletí" byla prodloužena na rok 2022!

Délka exkurze je cca 90 minut a více.

Vstupné 160 Kč na osobu.

 

Dětská exkurze "Po stopách rytíře Hroznaty"

 
 
Exkurze barokní části kláštera, při které se děti vhodnou formou seznámí s tím co je to klášter, kdo a jak v něm žije a jaký byl životní příběh jeho zakladatele. Děti navštíví Modrý sál, refektář, kapitulní síň, historickou třídu, historickou kuchyni, lednici a v průběhu exkurze si vyplní svůj hrací list. Délka programu je cca 60 min. Exkurze je určena pro děti ve věku 4 - 11 let, po domluvě je možné přijmout i děti o něco málo mladší či starší.
 
Exkurze se konají dle aktuálního denního rozvrhu, který vám přímo na místě sdělí pracovníci na pokladně Hroznatovy akademie, nebo je možné prohlídku předem rezervovat na telefonu: 353 394 463, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 
Minimální počet účastníků jsou 4, maximum je 25 osob. Doprovod dospělé osoby je nutný.
 
Vstupné:
Dospělý - 150 Kč
Dítě - 100 Kč

 

Exkurze kláštera pro malé dobrodruhy
 

deti 

Poznávací exkurze v doprovodu průvodce-animátora.

Děti se při výkladu, který je pojat hravou formou přiměřeně jejich věku, seznámí s těmi nejatraktivnějšími prostory barokní části areálu a v základu poznají život řeholníků tepelského kláštera. Samotná exkurze trvá asi 40 minut a je doplněna zábavnou hrou - rébusem "výpravou za klášterním pokladem", která se odehrává v klášterním sklepení. Celkově by neměla zabrat více než 1 hodinu.

Tato speciální exkurze je určena pro děti ve věku zhruba od 7 do 12 let v doprovodu dospělého. Po domluvě je možné přijmout i děti o něco málo mladší či starší.

Exkurzi vedou lektoři, kteří mají bohaté zkušenosti z provádění výukových programů pro základní školy, které v Hroznatově akademii nabízíme.

Exkurzi je nutné předem rezervovat na telefonu: 353 394 463 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Minimální počet účastníků jsou 4, maximum je 15 osob z toho ne více než 8 dětí.

Vstupné:
Dospělý - 150 Kč
Dítě - 130 Kč

 

IOP logo

 

 


Předchozí Další »