Exkurze a expozice

Index

Na návštěvě u tepelských opatů


Exkurze do opatského bytu a prezentace působení tepelského kláštera v 19. století.

Při exkurzi do nově otevřeného opatského apartmánu budete mít možnost prohlédnutí reprezentativních prostor prelatury tepelského kláštera, které evokují způsob života představeného kanonie v 19. století. Jednotlivé místnosti poté zdobí výmalba, jejíž autorem je malíř Maurus Fuschs.

Délka exkurze s návštěvou výstavy grafik Michaela Floriána je cca 60 minut

 Dospělý  200 Kč
 Dítě 6–18 let  150 Kč
 Senior  150 Kč

 

 

Barokní štolový systém

 stoly

Poznávací exkurze v doprovodu průvodce-animátora.

Exkurze představuje klášter jako architektonický a technický počin Kryštofa Dientzenhofera. Důraz je kladen zejména na klášterní vodohospodářství, barokní kanalizační a drenážní systém. Návštěvníci se podívají přímo do barokních štol, záchodové komory, na rajský dvůr i pod kašnu, která je v jeho středu. Dostanou se tedy do nejhlubšího podzemí kláštera. Navštíví také jednu z cel, ve které byla rekonstruována secesní šablonová výmalba.

Doporučujeme vzít si s sebou baterku a pevnou nepromokavou obuv. Exkurze není vhodná pro jedince trpící úzkostí v tmavých a stísněných prostorách, pro osoby s pohybovými problémy a děti předškolního věku. Výklad je určen především dospělým návštěvníkům.

V případě objednávky je minimální počet osob ve skupině 4, maximální počet osob je 13.

Objednávka je možná na telefonním čísle +420 353 394 463, 702 447 212 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Délka exkurze: 60 minut

 Dospělý  200 Kč
 Dítě 6–18 let  150 Kč
 Senior  150 Kč

 

Dětská exkurze "Po stopách rytíře Hroznaty"

 
 
Exkurze barokní části kláštera, při které se děti vhodnou formou seznámí s tím co je to klášter, kdo a jak v něm žije a jaký byl životní příběh jeho zakladatele. Děti navštíví Modrý sál, refektář, kapitulní síň, historickou třídu, historickou kuchyni, lednici a v průběhu exkurze si vyplní svůj hrací list. Exkurze je určena pro děti ve věku 4 - 11 let, po domluvě je možné přijmout i děti o něco málo mladší či starší.
 
Exkurze se konají dle aktuálního denního rozvrhu, který vám přímo na místě sdělí pracovníci na pokladně Hroznatovy akademie, nebo je možné prohlídku předem rezervovat na telefonu: 353 394 463, 702 447 212, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 
Minimální počet účastníků jsou 4, maximum je 25 osob. Doprovod dospělé osoby je nutný.
Délka programu: 80 min
 
 Dospělý  200 Kč
 Dítě   130 Kč

 

Exkurze kláštera pro malé dobrodruhy
 

deti 

Poznávací exkurze v doprovodu průvodce-animátora.

Děti se při výkladu, který je pojat hravou formou přiměřeně jejich věku, seznámí s těmi nejatraktivnějšími prostory barokní části areálu a v základu poznají život řeholníků tepelského kláštera. Samotná exkurze trvá asi 40 minut a je doplněna zábavnou hrou - rébusem "výpravou za klášterním pokladem", která se odehrává v klášterním sklepení. Celkově by neměla zabrat více než 80 minut.

Tato speciální exkurze je určena pro děti ve věku zhruba od 7 do 12 let v doprovodu dospělého. Po domluvě je možné přijmout i děti o něco málo mladší či starší.

Exkurzi vedou lektoři, kteří mají bohaté zkušenosti z provádění výukových programů pro základní školy, které v Hroznatově akademii nabízíme.

Exkurzi je nutné předem rezervovat na telefonu: 353 394 463,  702 447 212 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Minimální počet účastníků jsou 4, maximum je 15 osob z toho ne více než 8 dětí.

Délka programu: 80 minut

 Dospělý  200 Kč
 Dítě   130 Kč

 

IOP logo

 

 


Předchozí Další »