Vytisknout tuto stránku

Tvořivé dílny

Na této stránce najdete inforamce o pravidelných kroužcích a jednorázových kurzech, které vedou naši lektoři nebo externisté.

 

Aktuálně Vás zveme na: 

 

Fotografování bez návleků


2019 5 fotodilna

Fotografování bez návleků

Dne 14. března 2020 budova barokního Konventu v klášteře Teplá otevře dveře všem milovníkům fotografování. V rámci této akce vás provedeme historickými interiéry ve kterých budete mít možnost užít si potom možnost volného pohybu a fotografování i v prostorách, kam se běžný návštěvník nedostane.

Každý fotograf si zde určitě najde to své. Architekturu, zátiší a nebo hru světla a stínů.

Vítáme i začatečníky, kterým rádi poradíme a pomůžeme.

Sraz je v sobotu 14.3. v 13.00 hod. v pokladně Konventu ( žlutá budova s průjezdem napravo od kostela ).

Cena je 300 ,- za účastníka. Konec akce je v 16.00 hod.

Kapacita je omezena na 15 osob, doporučujeme tedy rezervaci.

 

Informace a rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 IOP logo


Umělecká grafika pro dospělé

 grafika dospeli

 

Pod vedením výtvarníka Cyrila Kozáka je vám k dispozici naše grafická dílna (umělecké tiskové techniky), knihařské pracoviště i výtvarné sály. 

 

PRVNÍ SETKÁNÍ proběhlo 22. 10. 2019 od 17:00 do 19:30

 

Přijďte se podívat!

Bližší informace na tel. čísle: +420 724 749 378

 

IOP logo

 

 


Výtvarný kroužek pro děti

 

V atraktivním prostředí dílen tepelského kláštera se děti naučí pracovat s nejrůznějšími výtvarnými technikami. Pravidelná setkání jsou vhodná pro děti od 6 let. 

Přijďte se podívat!

Ohledně termínů sledujte prosím veřejný kalendář

Cena zalekci 100 Kč (materiál v ceně)

Bližší informace na tel. čísle: +420 724 749 378

 

IOP logo

 

 


Keramický kroužek (nejen) pro dospělé

keramicky krouzek

Začali jsme 21. ledna 2015

V nově otevřené, špičkově vybavené dílně Vás zkušená lektorka Kateřina Strádalová naučí hlavní techniky práce s hlínou, jako je točení na kruhu, modelování z hadů či podle forem. Můžete vyrábět vlastní kachle s nejrůznějšími dekory nebo experimentovat s barvami při glazování vašich výrobků.

Kurz probíhá každé úterý a čtvrtek od 17:00 v Hroznatově akademii v klášteře Teplá, cena včetně materiálu pro dospělé je 150 Kč za lekci (cca 120-150 min.). Děti mají snížené vstupné 100 Kč.

Po předchozí domluvě s lektorkou nabízíme možnost soukromých lekcí (celoročně).

Doporučujeme se rezervovat předem, počet účastníků je omezen.

Bližší informace na telefonu: +420 603 743 362 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Práce s hlínou přináší klid, soustředění a velikou radost. Můžeme si kreativně hrát a nechat promlouvat naše ruce a duši.

IOP logo

  


Kurz kreativního psaní

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 4. března 2020 probíhá v prostorách kláštera Teplá kurz kreativního psaní s lektorkou Eliškou Radovou

Život píše příběhy, které mnozí z nás touží vyprávět. Tato touha pramení nejen z fantazie, která je ale v dnešní praktické a uspěchané době utlačována do pozadí, ale také z ryzí potřeby psát, protože cítíme, že je nám psaní blízké. Jádrem kurzu
kreativního psaní je ovládnutí „síly psaného slova“, ke kterému potřebujete pouze ten správný zápal, flexibilitu a především onu opomíjenou fantazii.

Během kurzu Vám bude dána možnost osvojit si základy spisovatelského řemesla, ke kterému patří i používání kritického myšlení, a také si zocelíte sebevědomí během výstupů, na kterých budete číst své vlastní texty.

Kurz bude probíhat od března do června každou středu od 17:00 v Hroznatově akademii v klášteře Teplá.

Cena za lekci (cca 120 min.) je 100 Kč.

Kontakt: 605 227 363 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IOP logo

Média