Tvořivé dílny

Index

Na této stránce najdete inforamce o pravidelných kroužcích a jednorázových kurzech, které vedou naši lektoři nebo externisté.

 

Aktuálně Vás zveme na:

2017 advent
 
Adventní keramická dílna
 
2. prosince (sobota) proběhne v Hroznatově akademii tepelského kláštera adventní keramická dílna pod vedením Kateřiny Strádalové, zkušené keramičky z Úterý. Budete mít možnost naglazovat si talířek nebo hrneček vlastními motivy.

Kurzovné bude 150 Kč na osobu, v ceně je jeden předmět. Kurz potrvá od 15:00 do 17:00.

 

Výroba betlémů z přírodnin

9. prosince (sobota) proběhne v Hroznatově akademii tepelského  kláštera tradiční adventní dílna pro rodiny s dětmi. Z přírodních materiálů si můžete vyrobit betlém, který provoní Vaše Vánoce. Dílna potrvá od 15:00 do 18:00. Vstupné 130 Kč na osobu, materiál v ceně.


Rezervace a informace na tel:+420 353 394 463 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Počet účastníků je omezen, předem rezervovaní účastníci budou mít přednost. Rezervace propadá 10 minut před začátkem akce.Sraz v recepci Hroznatovy akademie. 

 

IOP logo

 


Počítačová grafika

začátek 16. 10. 2017, 18:00 až 20:00 Kurz určený těm, kdo dokáží alespoň na mírně pokročilé úrovni ovládat svůj počítač, ale chtěli by si osvojit i práci s grafikou. Pod vedením zkušeného grafika se naučíte základní úpravu fotografií i vektorové grafiky, poznáte nejdůležitější obrazové formáty a začnete pracovat s dostupnými grafickými editory. Pokud máte chuť upravovat si Vaše snímky, chcete přátelům posílat profi pozvánky, nebo byste rádi zlepšili vizuál Vaší firmy, Vám všem je tento kurs určen.

lektor Cyril Kozák

tel.: 720 933 752

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kancelářský software

začátek 20. 11. 2017, 18:00 až 20:00 Kurz Vás seznámí se základy práce s kancelářským balíčkem LibreOffice. Jedná se o bezplatný soubor programů, který Vám umožní psát dopisy, sestavovat tabulky a vytvářet prezentace. Kurz je určen mírně pokročilým, kteří si chtějí zdokonalit dovednosti i znalcům Microsoft Office, kteří se chtějí zorientovat v alternativním programu. Budeme pracovat v textovém editoru Write, seznámíme se s programem Impress, který je obdobou PowerPointu a podíváme se na Calc, který je náhražkou za Excel.

lektor Lucie Toman

tel.: 603 755 560

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Oba kurzy se skládají ze 4 dvouhodinových lekcí.

Kurzovné za jednu lekci je 100 Kč. Kurz finančně podpořilo město Teplá, proto mají obyvatelé Teplé a okolních obcí slevu 50%.

Multimediální učebna Hroznatovy akademie, Klášter premonstrátů Teplá. Sraz vždy 10 min. před začátkem na recepci akademie. Počet míst je omezen, proto doporučujeme předchozí rezervaci.

Informace a rezervace na: tel:+420 353 394 463 email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

IOP logo

 

 


 

Dílny připravované na podzim a zimu 2017

 

18. listopadu klub Systema R.M.A pořádá seminář reálného a efektivního způsobu sebeobrany vycházejícího z ruského bojového umění SYSTEMA, které je využíváno armádou a ozbrojenými složkami. Seminář je určen především pro ženy a dívky. Důraz bude kladen na práci se silovou a váhovou převahou útočníka. Po předchozí domluvě se v omezeném počtu mohou účastnit také muži. Kurz potrvá od 10:00 do 16:00. Kurzovné bude 300 Kč.

2. prosince (sobota) proběhne v Hroznatově akademii adventní keramická dílna, na které budete mít možnost naglazovat si talířek nebo hrneček vlastními motivy. Kurzovné bude 150 Kč na osobu, v ceně je jeden předmět. Kurz potrvá od 15:00 do 17:00.

9. prosince (sobota) výroba betlémů z přírodnin - tradiční dílna pro rodiny s dětmi potrvá od 15:00 do 18:00. Vstupné 130 Kč na osobu, materiál v ceně.

 

Rezervace a informace na tel:+420 353 394 463 email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

IOP logo

 

 

 


Výtvarný kroužek pro děti

graficky krouzek

Rádi kreslíte? Líbí se vám obrázky v knížkách nebo na tričku a chteli byste si je sami vytvorit a vlastnoručne vytisknout? Pro Vás je určen Grafický kurz, který u nás funguje od 13. října 2015

Kurzy probíhají každé úterý od 15:00 do 16:30 hod. Čas konání lze upravit po dohodě s rodiči. Sraz je v recepci Hroznatovy akademie. Cena je 70,- Kč za lekci (90 min). Platí se vždy na začátku každé lekce. Materiál i pomůcky zajistíme. Pouze zásťeru či pracovní oděv si každý donese sám. Doporučená věková hranice je 7-12 let. Maximální počet dětí je 15. V případě velkého zájmu dětí vyššího věku otevřeme kroužek pro starší děti.

Pokud máte zájem o účast prosím předem kontaktujte lektorku Kateřinu Sechovcovou na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo recepci Hroznatovy akademie na telefonu 353 394 463. 

 

IOP logo

 

 


Grafika pro dospělé

 grafika dospeli

Tento kurz Vás seznámí se základy různých grafických technik jako je linoryt či suchá jehla. Účast dětí je možná pouze v doprovodu rodičů. Schůzky se konají každé úterý od 18,00-20,00. První schůzka proběhla 4. října 2016.

Informace Vám ráda podá lektorka Kateřina Sechovcová: na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo je získáte na recepci Hroznatovy akademie na telefonu 353 394 463.

Kurzovné za jednu lekci 70 Kč dítě, 100 Kč dospělý

 

IOP logo

 

 


Keramický kroužek (nejen) pro dospělé

keramicky krouzek

Začali jsme 21. ledna 2015

V nově otevřené, špičkově vybavené dílně Vás zkušená lektorka Kateřina Strádalová naučí hlavní techniky práce s hlínou, jako je točení na kruhu, modelování z hadů či podle forem. Můžete vyrábět vlastní kachle s nejrůznějšími dekory nebo experimentovat s barvami při glazování vašich výrobků.

Kurz probíhá každé úterý a čtvrtek od 17:00 v Hroznatově akademii v klášteře Teplá, cena včetně materiálu je 150 Kč za lekci (cca 120-150 min.).

 

Doporučujeme se rezervovat předem, počet účastníků je omezen.

Bližší informace na telefonu: +420 603 743 362 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Práce s hlínou přináší klid, soustředění a velikou radost. Můžeme si kreativně hrát a nechat promlouvat naše ruce a duši.

IOP logo

 

 


Fotoateliér

20170806Rejl

 

Hlavně začínajícím fotografům jsou určené fotodílny, které v krásném a inspirativním prostředí kláštera pořádá mariánskolázeňský fotograf Aleš REJL. Pokud to myslíte s fotografováním vážně, tak se nebojte a rozhodně přijďte. Věřte, že praktické zkušenosti získané přímo v terénu jsou tou nejlepší školou. K dispozici je moderně zařízený fotoateliér a počítačové zázemí. Jelikož začíná být opět zájem o klasickou fotografii, pořádáme i dílny zaměřené na fotografování historickými kamerami.

Sledujte náš kalendář akcí a nebo FB Ateliéru.

Bližší informace také na čísle 605 029 058 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 IOP logo


Divadelní studio

divadlo

 

S čím se účastníci Studia seznamují? Absolvují základní hereckou průpravu -  práci s textem, práci s veršem, umělecký přednes, pohybovou hereckou výchovu (schopnost pohybového výrazu), zpěv, cvičení vzájemné komunikace v jevištním prostoru; práce s mikrofonem v nahrávacím studiu.  Dále se jim dostane základní teoretické průpravy – stručné dějiny divadla a literatury, základní informace o dějinách výtvarného a hudebního umění, informace o teoriích divadelní tvorby. Každá lekce trvá 2.-3. hodiny. Pracuje se především v malém divadelním sále, zřízeném v jedné z bývalých cel řeholníků, ale v i různých jiných prostorách, kterými se účastníci inspirují.

Studio vede zkušený divadelník František Hromada  vždy v pondělí od 17.00 (první setkání proběhlo 4. října 2016).

Kurzovné je 100 Kč za lekci. Sraz je v recepci Hroznatovy akademie.

 

 

IOP logo

Média