PC kurz

20170222PCkurzNa podzim jsme pro Vás připravili dva zbrusu nové kurzy počítačové gramotnosti. Tentokrát jsme se zaměřili na mírně pokročilé, kteří se chtějí seznámit s počítačovou grafikou a s kancelářským balíčkem Libre Office. První kurz začne 16. října od 18:00 do 20:00, druhý bude navazovat od 13. listopadu ve stejném čase. Pro podrobnosti čtěte celý článek.

 

Počítačová grafika

začátek 16. 10. 2017, 18:00 až 20:00 Kurz určený těm, kdo dokáží alespoň na mírně pokročilé úrovni ovládat svůj počítač, ale chtěli by si osvojit i práci s grafikou. Pod vedením zkušeného grafika se naučíte základní úpravu fotografií i vektorové grafiky, poznáte nejdůležitější obrazové formáty a začnete pracovat s dostupnými grafickými editory. Pokud máte chuť upravovat si Vaše snímky, chcete přátelům posílat profi pozvánky, nebo byste rádi zlepšili vizuál Vaší firmy, Vám všem je tento kurs určen.

lektor Cyril Kozák

tel.: 720 933 752

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kancelářský software

začátek 13. 11. 2017, 18:00 až 20:00 Kurz Vás seznámí se základy práce s kancelářským balíčkem LibreOffice. Jedná se o bezplatný soubor programů, který Vám umožní psát dopisy, sestavovat tabulky a vytvářet prezentace. Kurz je určen mírně pokročilým, kteří si chtějí zdokonalit dovednosti i znalcům Microsoft Office, kteří se chtějí zorientovat v alternativním programu. Budeme pracovat v textovém editoru Write, seznámíme se s programem Impress, který je obdobou PowerPointu a podíváme se na Calc, který je náhražkou za Excel.

lektor Lucie Toman

tel.: 603 755 560

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurzy se skládají ze 4 dvouhodinových lekcí, které budou probíhat vždy v pondělí od 18:00 do 20:00.

Kurzovné za jednu lekci je 100 Kč. Kurz finančně podpořilo město Teplá, proto mají obyvatelé Teplé a okolních obcí slevu 50%.

Multimediální učebna Hroznatovy akademie, Klášter premonstrátů Teplá. Sraz vždy 10 min. před začátkem na recepci akademie. Počet míst je omezen, proto doporučujeme předchozí rezervaci.

 

IOP logo