Koncerty

Koncerty organizované Hroznatovou akademií – 2021

 

Koncerty v PDF - JAZZ INDUSTRY – ZMĚNA! Koncert se přesouvá na 20. listopad 2021 od 19:00 hodin!

                                     - ENSEMBLE FIORELLO 23. 10. 2021 – ZRUŠENO!


Katarína Ševčíková – Kouzlo harfy

Opatská zahrádka

19. 6. 2021 ve 20:00

Hudební recitál v předvečer dne otců (s překvapením pro tatínky).

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale samozřejmě také hudbu jiných žánrů, jako jsou pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu. Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slav-nostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.


Josef Suk Piano Quartet

Modrý sál

3. 7. 2021 ve 20:00

Radim Kresta – housle, Eva Krestová – viola, Matěj Štěpánek – violoncello, Veronika Böhmová – klavír

Soubor je pojmenován podle houslisty Josefa Suka (1929-2011), jedné z největších osobností houslové generace 20. století, vnuka skladatele Josefa Suka a pravnuka Antonína Dvořáka. Soubor byl založen houslistou Radimem Krestou v r. 2007 původně ve složení klavírního tria pod názvem „Taras Piano Trio“. V tomto obsazení dosáhl soubor řady ocenění na mezinárodních soutěžích: J. Brahms Wettbewerb 2007, Premio Rovere d’Oro 2008 a Val Tidone Music Competitions 2010 – vždy 1. cena. Pod názvem „Klavírní kvarteto Josefa Suka“ vystupuje soubor od roku 2014. V roce 2017 vyšlo souboru nejnovější kvartetní CD u Supraphonu s hudbou Josefa Suka a Antonína Dvořáka, které se vzápětí setkalo s velmi pozitivními ohlasy kritiků.

Repertoár kvarteta zahrnuje stěžejní díla od klasicismu po sou-časnost, těžištěm jsou pak díla Johannesa Brahmse, Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Bohuslava Martinů, významná díla 20. a 21. století. Kvarteto pravidelně premiéruje skladby, které mu věnovali významní skladatelé jako Jean-Luc Darbelay, Max E. Keller, Matteo D ́Amico, Marta Jiráčková nebo Jiří Gemrot.


Irina Shilina – Cimbál

Alternativní prostor

30. 7. 2021 v 17:00

Recitál běloruské umělkyně žijící v Německu.

Irina Shilina definuje svou muzikálnost na různých úrovních, aby dala své mnohostrannosti vícevrstvý výraz. Její nástroj, cimbál, se vyvinul v sólový nástroj, který vystudovala v Bělorusku. V závislosti na účelu nebo hudební formě zní zvuk cimbálu jemně a stříbřitě až silně a objemně.

Po studiu hudby v Minsku (Bělorusko) působila Irina Shilina jako sólistka ve Státní běloruské filharmonii a za své výkony získala řadu ocenění a cen. Od roku 1997 žije Irina Shilina v Německu. Kromě klasické hudby, kde lze nalézt nádherné skladby všech dob, slaví úspěchy také v oblasti folklóru, zábavní hudby a jazzu. Na svém nástroji je tak technicky zdatná, že prezentuje i skladby, které si posluchači v těchto aranžmá předtím nedokázali představit, a tak s dechberoucí virtuozitou otevírá fascinující hudební svět. V průběhu let objevila také nádherné doprovodné nástroje jako klavír, akordeon, harfa, barokní flétna a varhany.


Robert Bílý – klavírní recitál

Modrý sál

7. 8. 2021 ve 20:00

Sólové vystoupení stoupající klavírní hvězdy.

Robert Bílý, narozen 1997 v Ústí nad Labem, se věnuje výuce klavíru od svých 6ti let. Nyní je studentem na univerzitě Mozarteum v Salcburku v Rakousku. Robert je držitelem mnoha národních a mezinárodních cen a oce-nění. 1. cenu získal například v roce 2012 na mezinárodní klavírní soutěži v Ústí nad Labem „Virtuosi per musica di pianoforte“, v roce 2013 na mezinárodní klavírní soutěži

„Piano Talents“ v Miláně, Itálie, v roce 2014 získal 1. místo a EMCY – ocenění na prestižní mezinárodní klavírní soutěži pro mladé pianisty v Ettlingenu, 1. místo a celkové vítězství dosáhl na mezinárodní klavírní soutěži s orchestrem “Young Talents & Orchestra“ v Barlassině/Miláně. Na mezinárodní soutěži „Rising Stars“ v Berlíně 2016 získal 1. místo v kategorii do 35 let a účast na koncertě v Berlínské filharmonii. V roce 2020 zvítězil na mezinárodním hudebním festivalu v Paříži. Je laureátem mezinárodní „Sommerakademie Mozarteum“ v Salcburku 2014, kam byl následně pozván na koncert v rámci „Salzburger Festspiele“ a na klavírní kurz a koncert s Emmanu-elem Axem ve Švýcarsku. Robert koncertuje v Čechách, v Německu, v Rakousku, Švýcarsku, Anglii, Itálii, Lucembursku
i Španělsku.

Na prestižní mezinárodní soutěži „Eurovision young musicians“, která se konala v roce 2016 v Kolíně nad Rýnem, získal Robert pro Českou republiku 2. místo.


JAZZ INDUSTRY – ZMĚNA! Koncert se přesouvá na 20. listopad 2021

Modrý sál

20. 11. 2021 v 19:00

J. Kovářík – bicí, Z. Tonar – basa, P. Havlán – saxofon, E. Nový – kytara, Jiří Podlipný – klavír, a další.

Jazzové seskupení Jazzindustry se vykrystalizovalo kolem pianisty Jiřího Podlipného. Po letech tvůrčího opracovávání jazzových standardů zjistili, že nejlépe hrají vlastní skladby. Rádi hrají bossanovu a další latinskoamerické inspirace. Jak říkají, každý koncert je pro ně svátek, hudbu nemají pro obživu, ale pro naplnění duše. V posledním období se z nich stal „doktorský band”. Na bicí hraje patolog Jakub Kovářík. Na basu vypomáhá histolog a embryolog Zbyněk Tonar, když není k dispozici slavný Milda Schlezinger. Saxofon obsluhuje dermatovenerolog Patrik Havlán. Často s ni-mi hostuje ságař a klarineťák David Čertík. Na kytaru hraje psychoterapeut a kouč Evžen Nový, který nahradil neurochirurga z Portugalska Diogo Grade. Nově s kapelou zpívá neodolatelná Anička Mudrová. Všechny vede a vlastní skladby dodává psychiatr Jiří Podlipný.


ENSEMBLE FIORELLO – ZRUŠENO!

Modrý sál

23. 10. 2021 ve 20:00

M. Malá – housle, J. Vavřínková – viola, H. Matyášová – violoncello, hudba vídeňského empíru.


 

Vstupné na koncerty:

250 Kč na osobu

Přeprodej: 

Klášter Teplá, Hroznatova akademie

Infocentrum města Mariánské Lázně

www.plzenskavstupenka.cz

Info:

Tel.: 353 394 463
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

****************************************************************

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

Aktuální informace najdete v sekci Aktuality.


 

 

 

IOP logo