Zajímavá místa v okolí

Zajimavosti MilhostovNávštěvu u nás můžete spojit s výlety do zajímavých míst v okolí. Karlovarsko je regionem s nádhernou panenskou přírodou Slavkovského lesa. V okolí Teplé můžete najít celou řadu minerálních pramenů a geologických památek.

Naučná Davidova stezka Vás zavede do míst, kde Alois Martin David (1757-1836), tepelský premonstrát, postavil svou observatoř, a do jeho rodných, dnes zaniklých Dřevohryz, kde můžete ochutnat kyselku. Dále volně navazuje na nenáročnou stezku svatého Blažeje kolem stejnojmenného rybníka s romantickou zříceninou barokního kostela zasvěceného tomuto světci.

V okolí nedalekého městečka Mnichov se vydejte na náročnější stezku Mnichovské hadce, která Vás zavede do míst, kde byl tento kámen těžen a zpracováván, a osvěžte se Grünskou či Novoveskou kyselkou. Pro rodiny s dětmi je vhodnější méně náročná stezka vedoucí k Siardovu prameni a pozůstatkům kaple.

Pro zdatné poutníky je určena Skokovská stezka vedoucí z kláštera do poutního kostela Skoky u Žlutic.

Milovníky přírody zaujme Bečovská botanická zahrada.

Osvěžit se můžete u řady pramenů. Nedaleko Teplé je Oriona nebo Křepkovická kyselka, pokud se vydáte do kouzelného města Úterý, nezapomeňte se zastavit u Reitenbergerova pramene nazvaného na počest tepelského opata, zakladatele Mariánských Lázní.

Mapu pramenů a místních zajímavostí zpracovala místní akční skupinaMAS KZV rgb

Tipy pro cyklisty i pěší turisty naleznete na webu občanského sdružení cesta-os

 Užitečnou encyklopedií památek regionu je web Památky-a-příroda-Karlovarska2