Pronájem prostor

Index

header

 

Kulturně-vzdělávací centrum Hroznatova akademie působí v prostorách jižního křídla kláštera, které v letech 2012-2015 prodělalo rozsáhlou rekonstrukci. Díky špičkovému vybavení dílen, studoven či společenských prostor je skvělým místem pro pořádání seminářů a workshopů, přednášek, konferencí či společenských a kulturních akcí. Nabízíme moderní zázemí v jedinečném prostředí, profesionální a přátelské jednání. Zde se můžete blížeji seznámit s prostory, které máme pro zájemce k dispozici.

Pro přesnější kalkulaci pronájmu nás prosím Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

IOP logo

 

 


ucebny

Učebny a studovny

Hroznatova akademie disponuje řadou studoven i školních tříd. Historizující třída (108m2) je vybavená lavicemi - školními škamny - do nichž se vejde až 30 dětí, dále klasickým piánem a černou školní tabulí. Multimediální učebna (99m2) je vybavena dvanácti výkonnými stanicemi připojenými k internetu a špičkovou interaktivní tabulí. Několik menších studoven umístněných v bývalých klášterních celách nabízí ideální podmínky pro setkání badatelů, menších studijních skupin apod. K dispozici je jak internetové připojení, tak možnost zapůjčení audiovizuální a výpočetní techniky. Některé studovny jsou vybaveny malou kuchyňskou linkou s dřezem. Klubovna se sedacími pytli a pohodlnými dvoumístnými gauči, může sloužit k neformálnímu setkání cca 10 osob. Maximální obsazenost jedné ze studoven je 12-16 osob. Kuchyňka (56 m2)  v sousedství studoven je vybavená linkou s dvěma dřezy, lednicí, mrazákem, elektrickou troubou, mikrovlnou troubou a sklokeramickou varnou deskou. Ke dvěma stolům se pohodlně usadí 10 lidí. 

 

IOP logo

 

 


vytvarne

Výtvarné sály

Tři univerzální rozlehlé výtvarné sály vybavené pracovními stoly a židlemi. Místnosti jsou propojené dveřmi a sousedí se šatnou s uzamykatelnými skříňkami. Menší grafická dílna vybavená lisem pro umělecké tiskové techniky do formátu A2. K dispozici jsou i sušáky na grafiky, rydla, dláta apod. K zapůjčení jsou malířské a sochařské stojany, malířské potřeby jako jsou štětce, špachtle, rydla, fototechnika, dataprojektory. Možnost osobní konzultace lektorů – vysokoškolsky vzdělaných výtvarníků s dloholetou praxí a pedagogickou akreditací. Na přilehlých chodbách je instalován závěsný systém a výstavní vitríny umožnující krátkodobou prezentaci výsledků tvůrčích aktivit. Na patře dostupné hygienické zařízení (toalety, sprchy).

 

vytvarne plan

 

IOP logo

 

 


keramika

Keramické dílny

Keramická dílna se skládá ze tří místností - větší a menší pracovny a místnosti pro technické zázemí. K dispozici je rozsáhlá škála vybavení od hrnčı́řských kruhů po nejrůznější nástroje pro práci keramika, které umožňují současně pracovat až 20ti osobám. Samozřejmostí je automatická keramická pec, sušička na keramiku, lis nebo mlýnek na zpracování hlíny. Možnost osobní konzultace lektorky – zkušené keramičky s dloholetou praxí. Po dohodě je možné se domluvit na poskytnutí matriálu pro práci - různé druhy hrnčířských hlín nebo glazur. Na patře dostupné hygienické zařízení (toalety, sprchy).

keramika plan

 

 IOP logo

 

 


komorni sal

Komorní sál

Sál (asi 135m2) je vybaven podiem s osvětlením a ozvučením, okna jsou kryta závěsy. S místností je spojena kruhová relaxační místnost s pohodlnými sedačkami. Kapacita sálu je do cca 60 osob. Může sloužit jako divadelní, hudební i přednáškový sál. Pro potřeby uživatelů sálu lze využít jako šatnu historickou vzorovou celu. Možnost zapůjčení nahrávacího zařízení (digitální mixážní pult, mikrofony, stagebox, kabely, nahrávací software, atd), samozřejmostí je i konferenční vybavení (dataprojektory, promítací plátna apod). Na patře dostupné hygienické zařízení (toalety, sprchy).

 

komorni sal plan

 

IOP logo

 


audio

Nahrávací studio

Menší, ale dobře vybavené nahrávací studio je vybaveno digitálním mixážním pultem, odposlechovými monitory, širokou škálou studiových mikrofonů, sekvenčním a masteringovým softwarem apod. Možnost spolupráce s naším externím zvukařem. V těsném sousedství studia se nachází kuchyňka s menší jídelnou, toalety a sprchy a jako zázemí slouží hudební klubovna. Nahrávací, ale i širokou škálu ozvučovací techniky je možno použít i v dalších prostorách Hroznatovy akademie.

Facebookové stránky studia

 

 

IOP logo

 


modry sal

Modrý sál

Modrý sál, reprezentativní a největší sál barokního konventu, vyzdobený nádhernými freskami Maura Fuchse, může sloužit pro pořádání větších společenských akcí, jakou jsou konference, koncerty, přednášky apod. Kapacita rozlehlého sálu (360m2) je cca 120-150 osob. Vybavený je podiem a ozvučením, k dispozici je koncertní křídlo W. Hoffmann 206 Professional. Zázemím modrého sálu je bývalá opatská jídelna, prostorná místnost (158 m2), která může sloužit jako šatna, či místo s občerstvením. Toalety jsou v těsném sousedství.

 

modry sal plan

 

IOP logo

 


refektar

Letní refektář a historická kuchyně

Letní refektář (klášterní historická jídelna) je velká reprezentativní místnost s bohatou freskovou a štukovou výzdobou. Nádherný hisorický prostor (cca 305 m2) nabízí unikátní možnost pro pořádání pracovních, společenských nebo kulturních setkání. Místnost je zařízena dlouhým stolem s 57 místy na sezení.  Sál lze upravit na přednáškový doplněním dalších židlí a projekčního plátna. Refektář je propojen s historickou kuchyní (cca 154 m2), která je plně funkční, moderně vybavená a lze ji tak dobře použít k přípravě občerstvení pro účastníky akcí. Přítomnost profesionální hotelové obsluhy lze po dohodě s akademií zajistit.

 

refektar plan

 

IOP logo

 

 


fotostudio

Fotostudio

V suterénu centra se nachází menší, ale dobře vybavené fotostudio připravené i pro pořizování filmových záznamů. Lze použít filmové klíčovací pozadí, různa vinylová fotopozadí, difuzní stan, snímací stoly nebo studiový set světel - zábleskových i stálých, včetně dálkového ovládání Canon. Pro práci na filmových animacích máme k dispozici animátorské stoly nebo 3D skener včetně editačního softwaru. Samozřejmostí je výkonná grafická stanice, ke které lze připojit i profesionální 55” Full HD zobrazovací panel.

 

 

IOP logo

 

 

 


vystavy

Výstavní prostory

Hroznatova akademie má k dispozici dvě výstavní prostory. První je velký sál bývalé klášterní sladovny umístněný v suterénu barokního konventu. Inspirativní místnost členěná středovými pilíři disponuje jedinečnou atmosférou i díky reliktům historického ochraného nátěru na stěnách. Ačkoliv zde proběhlo úspěšně již několik výstav, je třeba případné zájemce upozornit, že prostor není úplně vhodný k dlouhodobé instalaci předmětů příliš citlivých na vlhkost. Sál je přístupný pouze během turistické sezóny jako součást stálé expozice věnované stavebnímu vývoji tepelského kláštera.

Problémy s vllhkostí nemá naopak náš druhý výstavní sál, tzv. klášterní čeledník. Světlá místnost nacházející se v přízemí prelatury je snadno přístupná všem návštěvníkům kláštera. Prostor je ideální k vystavování menších až středně velkých exponátů, jako jsou obrazy, grafické listy a fotografie. Kromě panelů se závěsným systémem máme k dispozici i různé typy prosklených výstavních vitrín s vestavěným osvětlením. Díky rozměrným obrazovkám je možné prezentovat i audiovizuální obsah.

 

IOP logo