Nocí ke hvězdám & Z tepelského kláštera do vesmíru

Tři kláštery, dvě noci, jedna hra.

Hroznatova akademie kláštera Teplá Vás srdečně zve na mimořádnou prohlídku z cyklu Monastýrování
Nocí ke hvězdám.

Kláštery Plasy, Kladruby a Teplá pro Vás připravily netradiční večerní prohlídky, při nichž si můžete v nasvícených interiérech vlastním tempem a vlastní cestou prohlédnout vybrané části klášterních staveb. Návštěvu si můžete zpestřit hledáním tajenky, která je skrytá v detailech interiérů tří největších klášterů západních Čech. Luštit ji budete pomocí indícií a úkolů. Ty obdržíte při vstupu do objektu nebo je naleznete přímo na trase. Pokud vyluštíte tajenku na jednom objektu, získáte do dalšího kláštera vstup na tuto akci zdarma. Užijte si neobvyklou atmosféru barokních památek po svém.

Akce probíhá po oba večery a záleží pouze na vás, zda navštívíte kláštery všechny, pouze dva, nebo jen jeden. Odznak získaný za správné vyluštění tajenky slouží jako volná vstupenka do dalšího z klášterů po obě noci.

Vstupné činí 150 Kč na osobu. Rezervace není nutná.

Akce se uskuteční 24. a 25. července 2020. Po oba večery bude v  Hroznatově akademii kláštera v Teplé otevřeno od 19:00 do 24:00. Připojit se můžete kdykoliv.

Na noční hru Nocí ke hvězdám bude 25. 7. 2020 navazovat astronomický program, který připravily Česká astronomická společnost, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni a Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni.