Koncert Jiřího Bárty a Terezie Fialové

2023_barta1605.jpgPřátelé,

srdečně Vás zveme v sobotu 23. září 2023 od 20.00 do Modrého sálu kláštera Teplá na koncert violoncellisty Jiřího Bárty a klavíristky Terezie Fialové.

Na programu: Olivier Messiaen, Marek Kopelent a Leoš Janáček

Vstupné 250 Kč/os.

Předprodej:
Infocentrum Mariánské Lázně
www.plzenskavstupenka.cz

Rezervace: Klášter Teplá: tel. 353 394 463, 728 457 699 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Terezie Fialová patří mezi nejtalentovanějších české pianistky. Je laureátka několika mezinárodních soutěží (Itálie, Holandsko, Rusko), vystupuje pravidelně na významných festivalech a je členkou klavírního tria Eben trio, se kterým zvítězila na mezinárodní soutěži komorních souborů v Lausanne. Podílela se na natočení tří CD, deska věnovaná skladateli Petru Ebenovi získala oceněni „Recording of the Months“ a „IRR Outstanding“.
Jiří Bárta, přední violoncellista své generace spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry jako jsou Česká filharmonie, Slovenská filharmonie, Royal Philhramonic Orchestra London, Royal Scottish National Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic a Berliner Symphoniker. Hraje na nově postavené violoncello německého mistra Dietmara Rexhausena.