Speciální prohlídka - Klášterní architektura

20160604SirokyPro rok 2016 jsme pro Vás ve spolupráci s kláštery Plasy, Kladruby a Zlatá Koruna připravili sérii speciálních prohlídek. V jeden den se na několika místech můžete dozvědět něco navíc o klášterech.

4. června 2016 proběhne série prohlídek, kterou povedou odborníci ze Západočeského institutu pro dokumentaci a ochranu památek, kteří v uplynulých letech v klášteře prováděli rozsáhlý archeologický výzkum. Každá z prohlídek bude tematicky jinyk zaměřená:

 

10:00  Komentovaná prohlídka stavebně-historické expozice 
12:00  Stopy středověkého kláštera
14:30  Komentovaná prohlídka stavebně-historické expozice
16:30  Vrcholně barokní přestavba Kryštofa Dientzenhofera

Prohlídky potrvají cca 1,5 hodiny, vstupné 150 Kč.

Prohlídku ve 12:00 a ve 16:30 povede Mgr. Radek Široký, Ph.D., který Vás zavede i do některých prostor, které nebývají běžně zpřístupňovány. Komentovnaou prohlídku stavebně-historické expozice provedou její autoři. Budete mít možnost dozvědět se víc o unikátním sklepním prostoru, ve kterém je expozice umístěna. O vinném sklepě, ledárně, sladovně nebo skryté vodní nádrži, ale také o archeologických nálezech, které jsou zde umístěny.

Počet účastníků je omezen, předem rezervovaní účastníci budou mít přednost. Doporučujeme pevnou obuv a sportovní oblečení, obzvláště v případě poslední prohlídky, kde je v plánu i návštěva části štolového sýstému. 

Rezervace na tel:+420 353 394 463 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další speciální prohlídky s jinou tématikou jsou v Teplé plánovány na 5.-6. 8. 2016

Navštivte také weby partnerských klášterů, kde najdete informace o paralelních prohlídkách nebo facebook projektu.

 

IOP logo