Koncert Harfa a Viola

20160910tukova10. září 2016 od 19.00 v modrém sále Kláštera premonstrátů v Teplé společně vystoupí violistka Kristina Fialová a harfistka Dominika Ťuková. Vstupné 200 Kč k zakoupení na recepci Hroznatovy akadmeie Kláštera premonstrátů v Teplé. Informace na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a  +420 353 394 463. Pořádá občanské sdružení BART ve spolupráci s Hroznatovou akademií - Klášter Teplá. Pro program čtěte celý článek.

 20160910fialova

 

Program:

J. S. Bach - Partita č.2 pro violu sólo (výběr)

G. Fauré - Berceuse op.16

B. Smetana/Trneček - Vltava pro harfu sólo

F. Kreisler - Sicilienne a Rigaudon pro violu a harfu

M. Bruch - Kol nidrei

 A. Pärt - Spiegel im spiegel

S. Prokofjev - Suita z baletu Polepka (výběr)

 

Violistka Kristina Fialová je absolventkou mistrovských kurzů po celém světě a laureátkou mnoha mezinárodních soutěží. Vystupuje s vynikajícími českými i zahraničními orchestry a jako komorní hráčka spolupracuje s řadou výjimečnch interpretů. Pořizuje nahrávky pro společnost ArcoDiva a DACAPO. Hraje na italskou violu "Carlo Antonio Testore-Contrada 1745".

 

"Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu. Nástroj ovládá technicky zcela suverénně a nenechává nikoho na pochybách o svém talentu." (Harmonie 2015)

 

Dominika Ťuková působí jako sóloharfistka Filharmonie Brno a je stálým hostem PKF – Prague Philharmonia. S těmito orchestry účinkuje v mnoha koncertních síních po celé Evropě i v zámoří. Již ve svých sedmnácti letech získala druhou cenu v Mezinárodní harfové soutěži v Szegedu a v roce 2012 získala první cenu a stala se absolutní vítězkou Mezinárodní harfové soutěže "Marcel Tourier" v Itálii. Právě s Kristinou Fialovou s velkým úspěchem vystupuje na společných komorních koncertech.

 

IOP logo