Klasická fotografie

20170422RejlHroznatova akademie pro Vás v tepelském klášteře pořádá fotografickou dílnu pod vedením mariánskolázeňského fotografa Aleše Rejla. Cílem dílny je ukázat tradiční postupy zhotovení fotografií tzv. mokrou cestou. Dílna je určena začátečníkům, kteří nemají žádné zkušenosti s temnou komorou. Každý z účastníků si domů odnese svojí první fotografii. Dílna proběhne 22. dubna – 23. dubna 2017

Program

Sobota (25. března): sraz v 10:00, seznámení a krátké povídání o fotoaparátech a klasické fotografii. Následuje fotografování v parku a prostorách kláštera.
V 13:00 přestávka na oběd, poté přesun do temné komory, kde si ukážeme postup při vyvolávání negativu. Negativy dáme schnout a sobotní program zakončíme besedou. Konec cca 17.00 hod.


Neděle (26. března): sraz 11:00, přesun do temné komory, kde začne ta nejnapínavější činnost. Ukážeme si, jak z negativu vyvolat skutečnou fotografii. Než nám fotografie uschnou, bude čas sdělit si své dojmy a zkušenosti. Konec cca 17.00 hod.

Cena dílny je 1500,- za osobu za celé dva dny. V ceně je veškeré vybavení a materiál.


Účastníci si přinesou pouze vlastní fotoaparát. Kinofilm dostanou. Je omezená možnost i zapůjčení fotoaparátu. Dílna je omezena na 4 osoby. Stravování si účastníci zajišťují sami. K dispozici je kuchyňka. Možnost levného ubytování (kolem 150,- Kč) můžeme po domluvě zařídit.

Info a rezervace
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

IOP logo