Den pro Teplou

20180512 dodVšechny obyvatele Teplé a okolních obcí zveme do Kláštera Teplá. Přijďte si v sobotu 12. května zdarma vyzkoušet naše dílny. Kulturní centrum Hroznatova akademie bude otevřeno od 13:00 do 18:00. K dispozici budou naši lektoři a pod jejich vedením budete moci pracovat ve zdejších dílnách. Pro podrobnosti čtěte celý článek.

Keramická dílna – točení na kruhu, práce s hliněnými pláty a glazování. (Po dohodě s paní Keramičkou bude možné si vypálené výrobky později vyzvednout.)

Fotokomora – klasický, tzv. mokrý způsob vyvolávání fotografií. Fotograf Aleš Rejl bude svou temnou komoru otevírat vždy v každou celou hodinu.

Nahrávací studio – umíte hrát a zpívat a chcete si udělat svoji profesionální nahrávku? Nebo se chcete jen dívat panu zvukaři pod prsty? V našem špičkově vybaveném studiu na vás bude čekat hudebník a mistr zvuku Jiří Chaloupek.

Knihařská a grafická dílna – „zlatička“, „řezačka“, „papšer“ nebo „satinýrka“ – přijďte nasát atmosféru dílny klasických knihařů a uměleckých grafiků.

Příběh violoncella - V 14:00 a 16:00 v divadelním sále můžete shlédnout interaktivní hudebně-výtvarné vystoupení pro děti od tří do osmi let. Chilská cellistka Evelyn Aguirre-Araya a naše lektorka a ilustrátorka Kateřina Sechovcová vytvořily program, během kterého se děti pomocí hudby, pohybu a kresby stanou součástí příběhu.

Vstup na všechny aktivity je volný. Akci pořádáme díky finanční podpoře města Teplá.

 

Připravili jsme pro vás i kvíz věnovaný řemeslům. Každou hodinu vyhraje jeden z luštitelů, který
získá možnost výběru z několika cen – vstupné na naše kurzy a prohlídky, nebo lístky na koncerty včetně večerního koncertu Petra Nouzovského a Kristiny Fialové, který proběhne v klášteře ten samý den od 20:00.